KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14796198
*
nr 1479 6198
Stig-Ã…ke Lund
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, "Stadsgården". Olja på duk, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2022
kl 19:24:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/7 19:28:43
1
1.500 kr
18/7 19:19:02
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Stig-Ã…ke Lund
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Läs mer om Stig-Ã…ke Lund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stig-åke lund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Stig-Ã…ke Lund
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Läs mer om Stig-Ã…ke Lund
nr 1479 6198
Stig-Ã…ke Lund
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, "Stadsgården". Olja på duk, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/7 19:28:43 | 1 | 1.500 kr |
18/7 19:19:02 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Stig-Ã…ke Lund
Stig-Ã…ke Lund, född i Stockholm 1932, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.Läs mer om Stig-Ã…ke Lund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stig-åke lund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41